Vızz TurizmVızz Turizm
Şifremi unuttum?

Karadeniz Turu – 7 Gece 8 Gün

KARADENİZ GEZİSİ (BATUMLU)

Safranbolu, Kastamonu, Sinop, Samsun, Ordu, Rize, Ayder Yaylası, Zilkale, Gürcistan(Batum), Hopa, Uzungöl, Trabzon, Zigana Geçidi, Karaca Mağarası, Gümüşhane, Sivas, Tokat, Amasya

4* ve 5* Oteller Konaklama Farkı ile…

Karaca Mağarası – Gümüşhane – Sivas – Tokat Turu Farkı ile…

7 Gece 8 Gün (6 Gece Otel Konaklamalı)

1. Gün: SAFRANBOLU – HIDIRLIK TEPESİ – KAYMAKAMLAR KONAĞI – KASTAMONU

Siz saygıdeğer konuklarımızı 20:00’de Ayvalık’tan hareket. Otobüsümüz ile Safranbolu’ya doğru yol almaya başlıyoruz. Susurluk’da verilen mola sonrası yolumuza devam ediyoruz. İyi yolculuklar…
07:00 – 07:30 arası Safranbolu’da olacağız. Burada verilen serbest kahvaltı molasının ardından adını yörede yetişen safran bitkisinden alan Müzekent Safranbolu gezimize Hıdırlık Tepesi’nden başlıyoruz. Türklerin Safranbolu’ya geldikleri vakit konuşlandığı yer olan, açık “namazgâh” şeklindeki, Yağmur duası ile “Hıdrellez” kutlamalarının yapıldığı Hıdırlık Tepesinden Safranbolu’yu kuşbakışı seyrediyoruz. Köstendil Kaymakamı Hasan Paşa’nın Türbesi, iki namazgâhı, Hızır (Hıdır) Paşa’nın mezarı ile Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Dr. Ali Yaver Ataman’ın (1955) anıt mezarı bulunan Hıdırlık Tepesinde vereceğimiz fotoğraf molasında Eski Hükümet Konağı ve Saat Kulesi’nin fotoğraflarını alıyoruz. Ardından tarihi çarşıya inerek Cinci Hoca Hanı, Cinci Hoca Hamamı, Kaymakamlar Evi (Müzesi), Pazar Yeri, Arastacılar Çarşısı (Yemeniciler), Köprülü Camii, Güneş Saati, Semerciler Çarşısı, Manifaturacılar Çarşısı, Demirciler Çarşısı, Bakırcılar Çarşısı, Lokum Atölyesi’ni gezerek Kurtuluş Savaşında emektar kenti Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Kastamonu’ya ulaşarak gezmeye Şerife Bacı Anıtından başlıyoruz. Nasrullah Camii, Münüre Medresesi Elsanatları Çarşısı gezilerinin Kastamonu merkezde bulunan otelimize hareket ediyoruz.(akşam yemeği otelimizde).
Sabah Kahvaltısı: Yol güzergâhında serbest olarak alınacaktır.(EKSTRA)
Öğle Yemeği: Kastamonu Eflanili Konağı yöresel yemek serbest olarak alınacaktır.(EKSTRA) (rehber tavsiyesi)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Mütevelli otel(Kastamonu şehir merkezi)

2. Gün: SİNOP – SİNOP CEZAEVİ– SAMSUN – İLKADIM – BANDIRMA VAPURU

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Büyük İskender’e “Gölge etme başka ihsan istemem” diyen Diyojen’in doğduğu yer olan Sinop’a ulaşıyoruz. Sinop Kalesi, Tarihi Cezaevi’ni gördükten sonra öğle yemeğimizi Sinop’ta alıyoruz. Yemek sonrası Samsun’a hareket ediyoruz. , Samsun’da ilk durağımız olan, Atatürk’ü Samsun’a götüren Bandırma Vapuru olacak. Atatürk’ün Samsun’da silah arkadaşları ile toplantı yaptığı odayı ve Balmumu Heykellerini görüp o günü yaşıyoruz. Panorama 1919 müzesini ziyaret ediyoruz. Ardından Samsun’da otelimize yerleşiyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Sinop’da serbest olarak alınacaktır.(EKSTRA)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Neba Royal Hotel İlkadım / Samsun

3. Gün: ORDU – BOZTEPE – GİRESUN – TRABZON – AYASOFYA CAMİİ – ATATÜRK KÖŞKÜ

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından, bu güzel şehre veda ediyoruz. Karadeniz’in en güzel sahil şeridine sahip ilçesi Ünye’den de geçerek Ordu’ya doğru yola çıkıyoruz. 475 metre yükseklikte bulunan ve Karadeniz’in en güzel panoramasına sahip Boztepe’ye çıkıyoruz. Çaylarımızı içip, Boztepe’ye çıkmalı, Şu Ordu’ya Bakmalı türküsünü söylerken bir taraftan da Ordu’nun Derelerini izliyoruz. Ordu’ya veda ederek Giresun’u panaromik görerek otobüsümüz ile Karadeniz’in incisi haline gelen Trabzon’a doğru yol alıyoruz. Öğle yemeği molasının ardından Ayasofya Camisi ve Atatürk Köşkünün geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Akçaabat Saray Restoran da serbest olarak alınacaktır. (EKSTRA) (rehber tavsiyesi)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Trabzon Aksular hotel

4. Gün: UZUNGÖL- RİZE-AYDER YAYLASI –ÇAMLIHEMŞİN – FIRTINA VADİSİ – ZİLKALE – ÇAT VADİSİ

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Solaklı Irmağı’nın kaynağındaki deniz seviyesinden 1090 metre yükseklikteki Uzungöl Yaylasına varıyor ve hep beraber doyumsuz manzaranın tadını çıkartıyoruz.. Ardından Rize’ye doğru hareket ediyoruz. Yolumuz üzerindeki Çayın dalından kopartılıp soframıza kadar geliş aşamalarını görmek için çay fabrikasını gezip alış verişimizi yaparak yolumuza devam ediyoruz. Rize merkezde vereceğimiz serbest zamanın ve öğle yemeği molasının ardından Ayder yaylası’na doğru yola çıkıyoruz. Ülkemizin en çok yağış alan ve dizilere de konu olan Fırtına Vadisi’nin ortasından akan Fırtına deresi boyunca ilerleyerek Çamlıhemşin’e ulaşıyoruz. Bizleri bekleyen minibüslerimize binip (EXTRA) Çat Vadisi boyunca yolumuza devam ediyor ve Şenyuva Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından Zilkale’ye ulaşıyoruz. 100 Mt’lik bir uçurumun tam tepesinde kurulmuş ve eski dönemlerde ticaretin güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan bu Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi geziyoruz. Tekrar Çamlıhemşin’de bıraktığımız otobüsümüze dönüp oksijeni ve kaplıcasıyla ünlü olan Ayder Yaylası’na çıkıyoruz. 1250 mt. Yükseklikteki bölgenin en meşhur yaylasına çıkarken, Hala Deresi boyunca ara ara göreceğimiz Taş Köprü’lerden birinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası Ayder’e ulaşıyoruz. Ayder’de vereceğimiz serbest zamanın ardından bu güzel yaylaya veda ederek Hopa’ya doğru yola çıkıyoruz. Konaklama Hopa’daki otelimizde.
Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: serbest olarak alınacaktır. (EKSTRA)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama Peronti Hotel/ Hopa / ARTVİN

5. Gün: BATUM – MEDEA HEYKELİ-MERYEM ANA KATEDRALİ-RESİM VE HEYKEL MÜZESİ

Yoğunluktan dolayı sabah erken saatlerde otelde aldığımız kahvaltımızın ardından Batum’a geçip gezmeye başlıyoruz. Gürcistan/ Acara bölgesine geçiyoruz. Hz.İsa`nın oniki havarisinden biri olan St.Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio- Apsaros Kalesi’ni geziyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt’tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri’ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü’nü göreceğiz. Şehir merkezinde aracımızdan inerek Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi’ni, Tarihi Orta Camii, Poseidon anıtını, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli’ni, Batum Limanı’nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanını göreceğiz. Batum Bulvarı’nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman vereceğiz. Yemek sonrası Bambu ormanı ve Kurban Sait in romanından esinlenerek yapılmış Ali Nino anıtı fotoğraflıyoruz. Aracımızla geçeceğimiz Sarp Sınır Kapısı’nda çıkış işlemlerimizi yapıp Maçka’ya doğru hareket ediyoruz. Konaklama Maçka’da ki otelimizde.
Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: serbest olarak alınacaktır (EKSTRA)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Büyük Sümela Hotel(Maçka)

6. Gün: ZİGANA GEÇİDİ – KARACA MAĞARASI – GÜMÜŞHANE

Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısının ardından Eğer açılırsa Karadağ’ın yamaçlarına kurulmuş olan Sümela Manastırını geziyoruz. ****( Sümela manastırı açılmazsa Erzincan’ı gezeceğiz)**** 1700 metre uzunluğundaki Zigana geçidinden geçerek Karaca Mağarası’na gitmek için minibüslere biniyoruz.15 milyon yıllık oluşumu ile gizemli bir dünyada yolculuk ederek doğal klima havasını ciğerlerimize çekiyoruz. Ardından Gümüşhane’ye doğru hareket ederek panoramik olarak şehri gördükten sonra Sivas’a hareket ediyoruz. Konaklama Sivas’da ki otelimizde.
Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Serbest olarak alınacaktır. (EKSTRA)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama Buruciye Hotel / Sivas

7. Gün: SİVAS – TOKAT – HAZERANLAR KONAĞI – AMASYA

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Sivas gezimize başlıyoruz. Sivas’taki ilk gezi noktamız Gök Medrese olacak. Eğri minaresiyle görenleri hayrete düşüren ve hala bu minarenin kullanıldığı Ulu Camii ise diğer gezi noktamız. Sonrasında gerçekleştireceğimiz Bürücüye Medresesi, Çifte Minare, Osmanlı dönemindeki sosyal yaşamın inceliklerini günümüze kadar aktaran Kale camindeki sadaka ve kayıp taşları gezilerimizi takiben Sivas Kongresi’nin gerçekleştirildiği ve içinde gezerken Kurtuluş Dönemini yaşadığımız Kongre Binası’na gidiyoruz. Ardından bu Cumhuriyet şehrine veda ederek Tokat’a hareket ediyoruz. Tokat’ta vereceğimiz yemek molamızın ardından sırasıyla; Taşhan, Saat Kulesi ve Mevlevihane başlıca gezi noktalarımız olacak. Anadolu’da yazmacılığın merkezi konumunda olan Tokat’tan, Tokat Yazması almadan gitmek olmaz diyoruz ve yazmacılar çarşısında kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Tokat gezimizi tamamladıktan sonra Amasya’ya doğru hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Ferhat-Şirin efsanesine ait su kanallarını fotoğraflıyoruz. Anadolu kültürünün kronolojik tarih sıralamasını görebileceğimiz ender kentlerden biri olan Amasya’da, Amasya Arkeoloji ve etnoğrafya müzesi, Minyatür Amasya müzesi, panoramik olarak Yeşilırmak, Yalı boyu evleri, Hazeranlar konağı, Amasya Kalesi ve Kral Mezarları nı görüyoruz., , II. Beyazid Külliyesi, Saat Kulesi, ****(Eğer vakit kalırsa Sabuncuoğlu Medresesi)****göreceğimiz başlıca yapıtlar olacak. Amasya gezimizi tamamlayarak dönüş yolumuza geçiyoruz. Merzifon, Osmancık, Gerede, Bolu, İznik istikametini takip ederek aldığımız yerlere misafirlerimiz bırakıyoruz.
Bir başka VIZZ TURİZM organizasyonunda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimize uğurluyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Amasya’da serbest olarak alınacaktır.(EKSTRA)
Akşam Yemeği: Yol güzergâhı üzerinde serbest olarak alınacaktır.
Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otellerde 6 Gece Konaklama
 • Mercedes veya Safir Otobüsler İle Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Otelde 6 Sabah Kahvaltısı
 • Otelde 6 Akşam Yemeği
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Tüm ekstra Minibüs ücretleri( zil kale, Çat vadisi, Sümela Manastırı)
 • Müze ve Ören yeri girişleri
 • Batum çıkışında ödenecek yurt dışı çıkış harcı ücreti

Tur Hareket Tarihleri

02, 10, 18, 23, 31 Ağustos / 06, 14, 20, 28 Eylül 2019