Vızz TurizmVızz Turizm
Şifremi unuttum?

Eskişehir Turu – 2 Gün 1 Gece

YEŞİL YILDIZLI SENNA CITY HOTEL

AYVALIK HAREKET

Akşam saat 23.30 da Ayvalık’ dan misafirlerimizle hareket ediyoruz. Balıkesir yol güzergâhı üzerinden yolumuza devam edip Susurluk’ da mola veriyoruz. Daha sonra yolculuğumuza devam ediyoruz.
Sabah saatlerinde Eskişehir’ de oluyoruz. Vereceğimiz kahvaltı molası sonrası, İlk olarak TCDD de Türkiye’ nin ilk yerli imalatı olan “Devrim” arabasını görüyoruz. Devamında Büyükşehir Belediyesi tarafından Sazova mevkiine yapılan “Bilim Kültür ve Sanat Parkı” nı ve içerisindeki gölde bulunan Kristof Kolomb’ un Amerika Kıtasını keşfettiği zaman kullandığı ‘Santa Maria’ isimli kalyon tipi geminin bir örneğini geziyoruz.
Bilim Kültür Parkı içinde bulunan ve yeni açılan Masal Şatosu ve Akvaryum ile tura devam ediyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman. Eskişehir’ in de yöresel yemeği olarak bilinen Çiğbörek tavsiye edilir. Yemek sonrasında, Büyükşehir Belediyesinin şehrimize kazandırdığı ve içinde göleti, 350 mt’ lik yüzme parkuru, kum plajı, açık – kapalı yüzme havuzları ve kafeteryaları ile tamamlandığında tematik ve Avrupa’ nın en büyük parklarından biri olacak olan “Kent Park” ı geziyor ve göl kıyısında kafelerde kısa bir mola veriyoruz. Grup halinde sevgililerin mekanı olan şehr-i aşk adasına gidiyoruz.
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan “Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi Opera ve Konser Salonu” na giriyoruz. Burada alacağımız bilgiler sonrası konser salonunu, tiyatro salonunu, balo ve sergi salonunu geziyoruz. Panoramik bir tur yaparak şehir merkezine yöneliyor ve bir dönemler yaş sebze-meyve hali olarak kullanılan ve restorasyonun da ağırlıklı olarak taş, ferforje ve ahşap kullanılarak şehrin en güzel mekânlarından biri haline gelen “Haller Gençlik Merkezi” ni geziyoruz, Burada dileyen konuklarımız 1927 yılından bu yana Eskişehir’ in hafif bir ağız tadı olan “su muhallebisi” nim tadına bakabilirler.
Akşamın ilerleyen saatlerinde Türkiye’nin ilk yeşil yıldızlı, porsuk çayının kenarındaki muhteşem manzaralı Senna City otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısı sonrasında, Türkiye’ nin ilk ve tek olan 100’ e yakın eserin sergilendiği “Balmumu Heykel Müzesini” geziyor ve bol bol fotoğraf çektiriyoruz.

Turumuza Eskişehir’ in güneyinde yer alan Odunpazarı semtinde aslına uygun olarak yeniden yapılan “Yeni Odunpazarı Evleri” mevkiinde devam ediyoruz.

İlk olarak üç evin birleşiminden meydana getirilen Türkiye’nin ilk cam sanatları müzesi, “Çağdaş Cam Sanatları Müzesi” ni geziyoruz. Müzede alacağımız bilgi sonrası galerilerde sergilenen cam sanatı ürünlerini görüyoruz.

Köprübaşı’nda kısa bir yürüyüş ile gezinti yapıyor ve devamında gezi botumuza binerek Porsuk Çayında yaklaşık 20 dk. Sürecek keyifli “Bot Turu” (ekstra) turumuzu gerçekleştiriyoruz. Dileyen konuklarımız porsuk çayı üzerinde “gondol sefası” yaparken diğer konuklarımız porsuk çayı kenarında birbirinden güzel kafelerde kahve içebilirler.

Osmanlının son dönemlerinde Eskişehir’ de ilk yerleşim bölgesi olan ve hala ikamet edilen, Odun pazarı Belediyesinin dış restorasyon çalışmaları sonucu şehre ayrı bir güzellik katan
Eski Odun pazarı Evleri” semtine çıkarak sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşümüzün devamında “Lületaşı Müzesi” ni geziyor ve 1525 yılı yapımlı “Kurşunlu Camii ve Külliyesi” ni de görüyoruz.

Öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Dünyanın birkaç bölgesi harici Türkiye’ de ağırlıklı olarak sadece Eskişehir’ in çevre kırsal yerleşim bölgelerinden elde edilebilen ve işlenmesi ile Eskişehir’in önde gelen el sanatlarını oluşturan Lületaşı Atölyeleri ve satış dükkânlarının bulunduğu otantik “Atlıhan Çarşısı” ında gezinti, lületaşı ve gümüş el işleri hatıra alış-verişi için serbest zaman veriyoruz.
Eskişehir’ e kuşbakışı bakacağımız Şahin Tepesine hareket ediyoruz. Buradaki “Şelale Parkta” mükemmel şehir manzarası eşliğinde fotoğraf için serbest zaman veriyoruz.

Eskişehir turuna “Anadolu Üniversitesi” bünyesine katılan ve Türkiye’ nin 3 uçak müzesinden biri olan “Havacılık Müzesini” geziyor ve Eskişehir’ de vereceğimiz serbest zaman sonrası Bursa, Balıkesir istikametinden dönüş yolculuğuna geçiyoruz.

Bir sonraki Vızz Turizm organizasyonunda görüşmek üzere Siz değerli misafirlerimize teşekkür ederiz…

ÖNEMLİ NOTLAR

Rehberimizin önerisi ile programımıza Su altı dünyası ve hayvanat bahçesi ilave edilmiş olup bütün ekstra giriş ücretleri aşağıda bilginize sunulmuştur.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 1 GECE SENNA CITY HOTEL KONAKLAMA
 • 1 SABAH KAHVALTI
 • 1 OTELDE AKŞAM YEMEĞİ
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN TURLAR
 • 1618 ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI
 • REHBERLİK HİZMETİ
 • LÜKS ARAÇLARLA ULAŞIM
 • Vızz Turizm KALİTE VE GÜVENCESİ

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • ÖĞLE YEMEKLERİ
 • OTELDE MİNİ BAR VE ÖZEL HARCAMALAR
 • PORSUK ÇAYI GONDOL TURU
 • MÜZE, ÖREN vs. GİRİŞ YERLERİ

EKSTRA GİRİŞ ÜCRETLERİ

 • Masal Şatosu………………………………. 3,00 tl
 • Korsan gemisi……………………………… 1,50 tl
 • Su altı dünyası, Hayvanat bahçesi……… 5,00 tl
 • Balmumu heykel müzesi………………….10,00 tl
 • Cam sanatları, Kurtuluş müzesi…………. 5,00 tl
 • Porsuk çayı tekne turu……………………. 5,00 tl