Vızz TurizmVızz Turizm
Şifremi unuttum?

Batı Karadeniz Turu – 2 Gün 1 Gece

AMASRA – SAFRANBOLU – GÖLCÜK – ABANT – SAPANCA GÖLÜ

AYVALIK – AMASRA

Akşam saat 22.00 da Ayvalık’tan hareket ediyor ve ilk molamızı Susurluk da veriyoruz. Molamızın ardından Bolu yol güzerahı üzerinden sabah saatlerinde kahvaltı için Türsan dinlenme tesislerinde duruyoruz. Sonrasında Amasra’ya hareket ediyoruz.

AMASRA – SAFRANBOLU

Batı Karadeniz’in şirin bir ilçesi olan ve eski çağlarda uyuyan bir prensese benzetilen Amasra’ya yaklaşırken çarpıcı bir manzara ile karşılaşıyoruz. İlginç bir coğrafya ya sahip ve Karadeniz’in birçok sahil kentine parmak ısırtan bir güzellik karşılıyor bizleri.
Fatih Sultan Mehmet’in “Bakacak Tepesi’nden ovaya doğru şöyle bir bakıp “Lala Lala Çeşm-i Cihan bu mu ola” dediği Amasra da rehberimiz eşliğinde 3000 yıllık tarihi, zanaatkârların toplandığı Çekiciler Çarşısı’nda ahşap oymacılığı sanatı hakkında bilgilerimizi alarak bu doğa harikası Ülkemizin Cennet köşesini geziyor ve tanıyoruz.
Amasra gezimizin ardından ise yolumuza devam edip, Kanyonlarıyla ünlü Safranbolu’nun en güzel kanyonlarından biri olan Tokatlı Kanyonu üzerine kurulmuş Cam Teras‘ a doğru gidiyoruz.
Cam Teras yerden yaklaşık 70 metre yükseğe kurulan ve inanılmaz doğal güzelliği havadan seyretmek isteyenlere için Cam’dan yapılmış bu terasta harika kareler yakalıyoruz.
Buradaki huzur verici molamızın ardından Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Karabük ilinin turistik bir ilçesi olan Safranbolu’daki evlerin klasik Osmanlı kent mimarisini yansıttığını ve tarihi hakkında bilgilerimizi rehberimizden alarak Hıdırlık Tepesi, Cincihan, Eski Kaymakamlık Konağı kültür turumuzu gerçekleştiriyoruz.
Buradaki gezimizin ardından ise Safranbolu da konaklamamızı gerçekleştireceğimiz
Aygür Hotel’e girişimizi yapıp akşam yemeği için hazırlanıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

GÖLCÜK – ABANT – SAPANCA GÖLÜ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çıkışımızı yapıp her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip Aladağların eteğinde bulunan göllerden birisi olan Gölcük‘ e gidiyoruz.
Yine burada bir mola verip sonrasında yol güzergahımız üzerinde bulunan ve Bolu’ya 34km mesafedeki Abant Gölü’ne gidiyoruz.
Çam ve köknar ağaçlarının fazla olduğu bir Tabiat Parkı içindeki Abant Gölü yaklaşık 1350 metre yükseklikte, 125 hektar alan üzerinde bulanan bir heyelan set gölüdür. Göl çevresinde serbest olarak yürüyüş yapıyor ve fotoğraf çekiyoruz.
Buradaki molamızın ardından ise başka bir doğa güzelliğe Sapanca Göl’üne gidiyoruz.
Doğası ile huzur verici dinginliğine sahip, içinde derbent turna, sazan ve alabalığın bol olduğu Sapanca Göl’ünün etrafındaki restoranlarda öğle yemeği için mola veriyoruz.
Ardından yine Bursa, Balıkesir yol güzergahı üzerinden Ayvalık’ a hareket ediyoruz.
Başka bir Vızz Turizm Organizasyonunda buluşmak dileğiyle…

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Safranbolu 1 gece Konaklama
 • Otelde 1 Sabah Kahvaltısı
 • Otelde 1 Akşam Yemeği
 • Tur Programındaki Bütün Turlar
 • Rehberlik Hizmeti
 • 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Lüks Araçlarla Ulaşım
 • Vızz Turizm Kalite ve Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze – Ören Giriş Ücretleri
 • Öğle yemekleri & İlk Gün Sabah Kahvaltısı
 • Otelde Mini bar ve Özel Harcamalar
 • Yemeklerdeki İçecekler