Neden Karadeniz Turu

Karadeniz Turları

Şehrin gürültüsünden, kirli havasından ve betonlaşmış yapısından sizde sıkılmadınız mı? Her köşesi Cennet gibi olan Ülkemizin, Yemyeşil doğasıyla insanı cezbeden Karadeniz’i, bir gün herkesin görmesi gerektiği yerler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Karadeniz’e gitmeniz için o kadar neden var ki bunların hepsini derlemeye çalıştık ancak birkaç tanesini sıralayabildik.

Birçok kişinin Karadeniz’i görmedikleri halde sevdikleri ve doğasını tahmin ettiklerini biliyoruz ancak burası o kadar heyecan dolu ve canlı ki geldiğiniz de kendinizce geri dönmeyecek onlarca neden daha sıralayabiliyorsunuz.  Hırçın dalgalarıyla ilk akla gelen Karadeniz bunun yanı sıra yaylaları da dünyaya mal olmuştur.

Kısacası Karadeniz’in olağanüstü bir karakteri vardır diyebiliriz. Denizinde yüzerken kendinizi özgür hissedersiniz yaylalarında dolaşırken hayatın tüm yüklerinden kurtulursunuz. Yeşil doğası ciğerlerinizin her köşesine oksijen dolduracak kadar güçlüdür. Burada aldığınız her nefesi en küçük hücrelerinizde bile hissedebilirsiniz.

NİÇİN KARADENİZ TURUNA KATILMALIYIZ?

Karadeniz dediğimiz zaman hiç kimse beyninde asla doğusu ya da batısı diye ayıramaz çünkü her köşesinde ayrı bir güzellik saklıdır. Gezerken çok yoruluruz ama bu yorgunluk hiçbir zaman kimse de şikâyet konusu olmaz. Ve şimdi biz, size Karadeniz turuna mutlaka katılmalıyım diyeceğiniz nedenleri sıralayalım.

1- Yeşilin Her Tonuna Şahit Olacağınız Muhteşem Doğal Güzellikler

Karadeniz Turları
Karadeniz Turları

Yeşil bir doğa her insanın isteyebileceği en güzel şeydir, hele birde büyük şehirde yaşayanlar içinse ayrıca bir lüks ’tür. Karadeniz’in neresine kafanızı çevirirseniz orda yeşilin başka bir tonunu görebilirsiniz. Ayrıca bunun yanı sıra dereleri, şelaleleri sizi adeta büyüler. Aldığınız her nefes sizi yeni doğmuş gibi yapar. Ve emin olun ki buraya geldiğiniz de keşke malı mülkü satıp da buraya yerleşsem dersiniz.

2- Gerçek Bir Çayı Ancak Burada İçebileceğiniz %100 Garantisi

Karadeniz Turları
Karadeniz Turları

Sanıyoruz ki aramızda çay sevmeyen yoktur. Çayın Türk halkı üzerinde büyük bir etkisi olduğunu dolayısıyla çay denildiğinde ilk akla gelen bölgenin ise Karadeniz olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.  Karadeniz turlarından birine katıldığınız da çayın anavatanını gezme imkanı bulacağınızı ve çayı tadıyla içme imkanı yakalayacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz.

3.İnanın Ki Sıcakkanlı İnsanları Sizi Kendine Bağlayacaktır

Karadeniz Turları
Karadeniz Turları

Karadeniz insanının samimiyeti, sıcakkanlılığı ve doğallıkları sizleri mutlaka etkileyecektir. En küçüğünden en büyüğüne varıncaya kadar kim ile sohbet ederseniz edin keyfini mutlaka alacaksınız. Bazen ne demek istediklerini anlayamasanız bile yüz ve mimik ifadeleri size aslında olup biteni bütünüyle anlatacaktır. Ayrıca Karadeniz insanının mertliği herkes tarafından bilinmektedir ve bu da onların konuşmalarına yansımıştır. Hatta Karadenizli bir arkadaşınız varsa ne demek istediğimizi fark etmişsinizdir.

4- Uyy Bir Başkadır Ayder Yaylası

Karadeniz Turları
Karadeniz Turları

Türkiye’de yayla kültürü çok önemlidir ki bu genelde bilinir. Elbette ki yayla denildiğinde ise ilk akla gelen Ayder olur. Burası yılın neredeyse her mevsiminde doludur. Çünkü Kışın yeşilin üzerine konulmuş olan beyaz adeta size göz banyosu yaptıracak yazın ise baktığınız her yerde yeşilin hiç görmediğiniz tonlarını göreceğiniz manzaraya sahiptir. Ayrıca Ayder yaylasında turistik açıdan konaklayabileceğiniz mekânlarda bulunmaktadır. Türkiye’nin en yüksek yaylasında köy hayatı ile modern bir hayatın nasıl birleştirildiğine şahit olabilirsiniz.

5- Sümela Manastırını Muhakkak Görmek Gerek

Karadeniz Turları
Karadeniz Turları

Sümela manastırı Karadeniz’i başka yapan yerlerden bir tanesidir diyebiliriz. Aslında adını çoğu kez tarih ve coğrafya kitaplarında duyduğumuz ancak burayı gördüğünüzde de adeta büyülenerek bir manastırın bu kadar yükseğe bir yere nasıl yapıldığına çok şaşıracak hayret edecek ve  Manastırdan baktığınızda manzaranın büyüleyici etkisine kapılacaksınız

6- 7500 kilometre Ne Demek Git Git Bitmiyor

Karadeniz Turları
Karadeniz Turları

Karadeniz turu yaklaşık olarak 7500 kilometre kadar sürer ve bu mesafeyi ancak 12 gece de tamamlayabilirsin. Fakat iyi bir tura katıldığınız da gitmeniz gereken her yere bir haftada gittiğinizi fark edersiniz. Hatta geri kalan zaman içerisinde de Batum turu yapabilirsiniz. Tıpkı bizim Turlarımızda olduğu gibi.

7-Yeni Dostlarınız Olacağı Kesin

Karadeniz Turları
Karadeniz Turları

Bir insanın sahip olabileceği en kıymetli şey ailesi, dostları ve arkadaşları olduğuna hemfikirizdir. Dolayısıyla yukarıda da belirttiğimiz üzere Karadeniz insanının cana yakın, doğal ve sıcakkanlı yaklaşımları sayesinde daha fazla dostluklar edinebilirsiniz. Bunun yanı sıra hem farklı kültürleri tanımak hem de gönlünüzce gezebilmek adına Karadeniz Turu sizin için ideal bir Tur olacaktır. Ayrıca herkesin de bildiği gibi Karadeniz insanı mertlikten yanadır ve karşısındaki hiç kimseyi dinlemeden yargılamaz bu yüzden onların yanında kendinizi daha güvende hissedebilir  ve bu sayede size uygun olan dostlukları mutlaka bulursunuz.

8- Karadeniz’i En İyi Rehber Anlatır Sadece bakmakla Olmaz

Karadeniz Turları
Karadeniz Turları

Karadeniz turuna bir rehber eşliğinde çıktığınız da, bölgeyi ve anlatılmak istenileni, doğru elden direk ve çok daha rahat bir şekilde bilgileri almanız mümkündür. Şöyle ki Rehberinizin size anlatacağı bilgileri Google ‘da bile bulmanız mümkün değildir. Eğer ki bu bölgeye hakim değilseniz o zaman mutlaka tur ve rehber eşliğinde gezmenizi önemle tavsiye ederiz.

9- Sosyal Medya Profiliniz Kıskandırır

Karadeniz Turları
Karadeniz Turları

Günümüzde Sosyal medya birçoğumuz için çok önemli ve önemli olduğu kadar da neredeyse zamanımızın büyük bir bölümünün oluşturan,  sosyal medya takibi ya da paylaşımları kapsıyor. Karadeniz’de çekebildiğiniz kadar fotoğraf çekme özgürlüğüne sahip olmanız emin olun ki her yeni kare bir sonrakinden daha mükemmel olacağını ve sizin takipçilerinizin ya da arkadaşlarınızın keşke bende orda olsaydım diye kıskanacaklarını garanti edebiliriz. Özellikle İnstagram için konuşacak olursak bu platformun görselliğe dayandığı ve önem verdiğini biliyoruz ve sizin buradaki paylaşımlarınız insanlar üzerinde bir kart postal etkisi yaratacak olup, üstelik yaz kış hiç fark etmediğini de hatırlatmak isteriz.

10- Zihninizi Dinlendirebileceğiniz Huzurlu Zamanlar

Karadeniz Turları
Karadeniz Turları

Diyebiliriz ki bir insanın zihninin boşalmasının ve rahatlamasının en iyi yollarından bir tanesi güzel bir tatildir. Evet, bazen deniz kum güneş isteyebiliriz bazen de Karadeniz turunda bulabileceğimiz gibi doğa ile iç içe bir zaman geçirmek isteriz. Sırf almış olduğunuz oksijen bile sizin yenilenmenize neden olacağını tekrar hatırlatırız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir